Перспективи АДЕ для України



Альтернативна енергетика України
Вид енергетики
Особливості використання
Оптимальне географічне розташування
Середня вартість
електроенергіїї
Сонячна енергетика
Станції, що працюють на сонячній енергії (геліостанції), взагалі безшумні.
Істотний недолік полягає в тому, що такі станції займають великі площі. Кожен 1 МВт потужності сонячної станції потребує відведення 2 га землі. Мінусом також є те, що вихід енергії – непостійний.
На півдні України, де багато сонця і відкритих просторів
4,0…4,5 грн/
кВт·год
Вітроенерге-тика
Вітрова енергетика набагато безпечніша, порівняно з іншими видами енергетики, для людини, якщо вона не живе в радіусі 1,5…2,0 км від головних генераторів. Ресурсів енергії вітру у 50 разів більше, ніж взагалі потрібно людству.
Водночас вітряки є потенційною загрозою пташиному світу. Для України це особливо важливо, тому що зони, які б були ефективними для вітрової енергетики, співпадають із зонами сезонного перельоту птахів. Ще одним недоліком вітрових установок є їхня висока ціна. Дотого ж вітрогенератори створюють високочастотний шум і потребують більш-менш сталої швидкості вітру (понад 5 м/с).
Південні регіони,
узбережжя Азовського моря та Карпати
1,0…1,25 грн/
кВт·год
Гідроенерге-тика
Гідроенергетика займає 8% у загальному енергетичному балансі країни, але нові об’єкти можуть потенційно розміщуватись у будь-якому регіоні (навіть найвіддаленішому), який має малі або великі річки. В Україні 22400 річок. Але лише 110 із них довші за 100 км. Тому основні ресурси гідроенергетики зосереджені на малих річках.
Геотермаль-на енергетика
У серпні 2015 р. між Україною та Ісландією підписано меморандум про співробітництво у сфері геотермальної енергетики. Річний технічно досяжний тепловий потенціал геотермальної енергії в Україні еквівалентний близько 90 000 млн кВт·год/рік. За даними Інституту відновлюваної енергетики НАН України, значний технічно досяжний енергетичний геотермальний потенціал мають такі області: Харківська – 7350 млн кВт·год/рік; Полтавська – 7139 млн кВт·год/рік; Херсонська – 7049 млн кВт·год/рік; Сумська – 6976 млн кВт·год/рік; Закарпатська – 6919 млн кВт·год/рік; Львівська – 6439 млн кВт·год/рік; Рівненська – 6024 млн кВт·год/рік.
Енергія біомаси
До недоліків можна віднести те, що процес спалювання біомаси є менш екологічним порівняно з природним газом. Проте біомаса є більш екодружньою ніж вугілля. Загальна токсичність її продуктів згорання менша у 2 рази порівняно з вугіллям. Значний потенціал для розвитку біоенергетики сьогодні мають відходи сільського господарства (солома зернових, лушпиння та стебла соняшника тощо), відходи деревини (тріска, щепа і т. ін.), а в перспективі – енергетичні культури (верба, тополя тощо), що вирощуються переважно в Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській та Рівненській областях. За рахунок цього потенціалу можна забезпечити до 18% загального обсягу споживання первинних енергоносіїв в Україні.
4,0…4,5 грн/
кВт·год
Вторинні джерела енергії
Вітрова енергетика набагато безпечніша, порівняно з іншими видами енергетики, для людини, якщо вона не живе в радіусі 1,5…2,0 км від головних генераторів. Ресурсів енергії вітру у 50 разів більше, ніж взагалі потрібно людству. Водночас вітряки є потенційною загрозою пташиному світу. Для України це особливо важливо, тому що зони, які б були ефективними для вітрової енергетики, співпадають із зонами сезонного перельоту птахів. Ще одним недоліком вітрових установок є їхня висока ціна. Дотого ж вітрогенератори створюють високочастотний шум і потребують більш-менш сталої швидкості вітру (понад 5 м/с). Усунути недоліки під час використання вітрової енергії можна шляхом будівництва «офшорних» вітрових установок – вітрових турбін, розташованих у морі.
Південні регіони,
узбережжя Азовського моря та Карпати
1,0…1,25 грн/
кВт·год

Комментариев нет:

Отправить комментарий